RSS

LETNÉ AKCIE DFS,FS DÚBRVČEK A ĽH DÚBRAVIENKA

Natáčanie do STV -  do relácie Kapura - FS Dúbravček a do relácie Kapurka- DFS Dúbravček : oba súbory mali tú česť ukázať sa aj v televízii- na STV2. Veľký súbor natáčal  do relácie Kapura tanec Kostolecké čardáše v obci Kostolec v interiéri domu kultúry a pre nás obrovský úspech - táto relácia má hlasovanie divákov a po hlasovaní počas troch mesiacov sme sa držali v popredných priečkach a na konci sme získali v rámci Slovenska- hlasovanie divákov 1.miesto. Deti natáčali o deň neskôr v obci Prečín - pri starej dreveničke v exteriéri - choreografiu " Na pažici ". I Keď Kapurka nie je o hlasovaní, deti vykonali nádherný výkon a v televízii boli ako skutoční profesionáli.


Gabčíkovo- jún 2017 : Detský súbor sa zúčastnil na akcii "Medzinárodný deň Dunaja v Gabčíkove", kde sme vystupovali na požiadanie Vodohospodárskej výstavby, š. p. Bratislava. V rámci hodinového programu sme predviedli rôzne hry, spevy a tance v podaní detského súboru.


Výlety detského súboru : v tomto mesiaci sme absolvovali výlety za krásnu prácu, ktorú členovia detského súboru odvádzajú počas celého roku. Najmenší - prípravka súboru boli za odmenu v kine MAX Žilina na rozprávku a tiež sme si spolu pochutnali na dobrej zmrzlinke. Stredná skupina súboru bola na bojnickom hrade, kde sme zažili aj ozajstné strašenie. Cestou do Bojníc sme navštívili aj slovenský drevený betlehem v Rajeckej Lesnej. Veľká skupina detského súboru si vybrali ísť na koncert Lúčnice a zažili sme s nimi aj spoločné fotenie- bolo to pre všetkých neopísateľný zážitok na celý život. No a ešte sme mali počas roka motivačnú súťaž medzi skupinami strednej skupiny, no a tí naj.... získali ešte jeden bonus a to - výlet do dedinky Habakuky.


Východná - júl 2017 : Už po druhý krát sa detský súbor dostal na najprestížnejší folklórny festival , organizovaný na Slovensku, kde sme vystupovali s choreografiou, s ktorou sme postúpli aj na krajskú súťaž v rámci regiónu s názvom " Na pažici ".


Třínec - česká republika - júl 2017 : v tomto mesiaci sme absolvovali vystúpenie v českej republike na " medzinárodnom festivale národnostných menšín". Okrem nás sme sa stretli so súbormi z Poľska a Chorvátska. Atmosféra bola výborná.


Lednica : Celý veľký súbor aj detský súbor sa zúčastnil " dožinkových slávnosti ", kde sme urobili program na hlavnom pódiu a tiež sme sa zúčastnili krojovaného sprievodu obcou a poďakovania v kostole za úrodu.


Vrchteplá- spomienky na minulosť - august 2017 : detský súbor sa zúčastnil veľmi peknej akcii v obci Vrchteplá, kde sme boli už po 3x vystupovať. Atmosféra je vždy veľmi dobrá a príjemná.


Senior olympiáda - september 2017 : Veľký súbor mal tú česť vystupovať na olympiáde seniorov, ktorá sa konala tento rok v našej obce Plevník - Drienové a ktorú organizoval Okresný úrad v PB a naša obec v spolupráci s TSK.

 

Jana Muráňová, vedúca súboru

image (1)
 
image (10)
 
image (11)
 
image (12)
 
image (13)
 
image (14)
 
image (15)
 
image (16)
 
image (17)
 
image (18)
 
image (19)
 
image (2)
 
image (20)
 
image (21)
 
image (22)
 
image (23)
 
image (24)
 
image (25)
 
image (26)
 
image (27)
 
image (28)
 
image (29)
 
image (3)
 
image (30)
 
image (31)
 
image (32)
 
image (33)
 
image (34)
 
image (35)
 
image (36)
 
image (37)
 
image (38)
 
image (39)
 
image (4)
 
image (40)
 
image (41)
 
image (42)
 
image (43)
 
image (44)
 
image (45)
 
image (46)
 
image (47)
 
image (48)
 
image (49)
 
image (5)
 
image (50)
 
image (51)
 
image (52)
 
image (53)
 
image (54)
 
image (55)
 
image (56)
 
image (57)
 
image (58)
 
image (59)
 
image (6)
 
image (7)
 
image (8)
 
image (9)
 
 
 
Powered by Phoca Gallery