Oznamujeme vám, že vzhľadom k aktuálnej epidemiologickej situácií a zákazu vychádzania do 24.1. bude obecný úrad do 22.1.2021 zatvorený. V nevyhnutných a neodkladných prípadoch  nás môžete kontaktovať telefonicky na číslo telefónu 042/4382180 alebo elektronicky – mailom na adresu : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , prípadne aj osobne na obecnom úrade. Ďakujeme za porozumenie a dodržiavanie prijatých opatrení.

Všetky dôležité a aktuálne informácie o ochorení COVID−19 a o opatreniach, ktoré Slovensko prijíma v boji proti nemu.nájnede na jednom mieste a to kliknutím na nasledovný odkaz : https://korona.gov.sk/

 

Plevníčania, Drienovci a Dolinčiari milí,
v novom roku zdravia, šťastia, lásky, porozumenia a sily veľa,
vám z úprimného srdca všetkým želám.

Dobrý deň vážení spoluobčania, priatelia,

dovoľte mi, prihovoriť sa vám pri tejto slávnostnej príležitosti prvého dňa nového roka 2021, ktorý je zároveň aj dňom, kedy si pripomíname už 28.výročie vzniku  Slovenskej republiky. Spoločne s vami verím, že tento rok, ktorý sa práve dnes začal bude lepší ako ten predchádzajúci a bude rokom splnených plánov a predsavzatí, tak v súkromnom ako i v pracovnom živote. Prežili sme najkrajšie sviatky v roku, počas ktorých sme si oddýchli od každodenných starostí, venovali sa viac sebe a svojej rodine a mali sme k sebe bližšie a správali sa  akosi lepšie. Vyskúšajme si čaro Vianoc a ich hodnoty preniesť aj do ostatných dní tohto roku. 

Na území obce Plevník-Drienové je zavedený vrecový triedený zber separovaného odpadu, ktorý sa uskutočňuje každý mesiac podľa nižšie uvedeného harmonogramu.

Oproti minulým rokom dochádza k zmene zberu papiera a to tak, že sa bude zbierať len 4x za rok (nie každý mesiac) na základe upresneného harmonogramu zberovou spoločnosťou uvedeného nižšie.

Oznamujeme Vám, že prvý vrecový zber zložiek separovaného odpadu sa uskutoční už vo štvrtok 7.1.2021.

Vzhľadom k problémom s vrecami na separovaný odpad Vám oznamujeme, že od nového roka si tieto vrecia budú občania bezplatne preberať na obecnom úrade a to najskôr od 25.januára dokedy by nám ich zberová spoločnosť mala dodať.

Presný ročný harmonogram vrecového zberu separovaného odpadu na rok 2021 si môžete pozrieť TU.