Oznamy obecného úradu

Uverejnené: 13. marec 2020
 • Úrad verejného zdravotníctva zakazuje všetkým osobám s účinnosťou od 25. marca 2020 od 00:00 hod. do odvolania vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest (napríklad respirátor, rúško, šál, šatka, atď.) 
 • Ústredný krízový štáb SR a Úrad verejného zdravotníctva SR dôrazne vyzývajú seniorov, respektíve osoby nad 65 rokov, aby obmedzili mobilitu na nevyhnutnú mieru, a to za účelom nákupu, respektíve návštevy zdravotníckeho zariadenia. Seniori patria z pohľadu šírenia ochorenia a možného vzniku vážnych zdravotných komplikácií medzi rizikovú skupinu obyvateľstva. Štát seniorov rovnako vyzýva, aby na nevyhnutnú mieru obmedzili prepravu hromadnou dopravou – za účelom ochrany ich zdravia, s cieľom eliminácie rizika šírenia ochorenia.Platnosť jednotlivých opatrení bude na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva SR priebežne aktualizovaná, respektíve bližšie špecifikovaná.

 • Zmena na letný čas. Oznamujem Vám, že zo soboty 28.3. na nedeľu 29.3. sa mení čas na letný a posúvame si hodiny o 1 hodinu dopredu (z 02,00 na 03,00 hod.). 
 • Oznam riaditeľky MŠ. Vzhľadom na súčasnú situáciu som sa rozhodla, že naša MŠ Janka Hraška bude reflektovať na požiadavky, záujmy a potreby našich detí aj rodičov. Ponúkame Vám aktivity pre deti, rodičov s deťmi, piesne, ktoré si môžete spievať doma s deťmi, pracovné listy na prácu predškolákov a iné. Tieto materiály sú zverejnené na webovej stránke MŠ : www.ms.plevnik-drienove.sk v časti „Aktivity“. Verím, že všetci spoločne zvládneme túto neľahkú situáciu, budeme ohľaduplní a solidárni voči ostatným a že sa v zdraví všetci stretneme, keď to bude možné. Opatrujte sa!    S úctou Adriana Živná, riaditeľka MŠ.
 • Slovenská pošta oznamuje, že od 24.3.2020 bude pošta v našej obci otvorená v obmedzenom režime pre verejnosť a to nasledovne : Pondelok - Piatok od 8,30 - 11,00 hod. a od 11,30 do 13,00 hod. 
 • Obecný úrad oznamuje, že ponúka doma robené textilné rúška pre občanom, ktorí ich ešte nemajú. Svoj záujem o rúška nahláste telefonicky (042/4382180, 0903791689) alebo elektronicky (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) na obecný úrad a my vám rúško dovezieme domov. Úprimne ďakujeme ochotným, ženám, ktoré tieto rúška pre nás ušili. Zároveň tiež ďakujeme všetkým občanom našej obce, ktorí sa správajú zodpovedne a používajú ochranu tváre čím spoločne znižujeme možnosti ochorenia na koronavírus COVID-19.

 • Obecný úrad ponúka možnosť zabezpečenia nákupu potravín a iného tovaru v obchodných prevádzkach v našej obci občanom nad 60 rokov a bezvládnym občanom z dôvodu preventívnych opatrení pred ochorením COVID-19. Stačí kontaktovať pracovníčky obecného úradu na telefónnom čísle 042/4382180 alebo elektronicky na mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a nahlásiť zoznam potrebného nákupu. Po vykonaní nákupu Vám bude tovar dovezený a odovzdaný spolu s bločkom za nákup.

 • Obecný úrad prosí šikovné ženy, ktoré majú chuť a boli by ochotné ušiť ochranné rúška aj pre iných spoluobčanov, môžu sa nahlásiť na obecný úrad, ktorý zabezpečí materiál na ušite týchto rúšok a ponúkne aj skromnú odmenu. Prípadne ak má niekto zabezpečených viac rúšok, môže ich doniesť na obecný úrad a ten zabezpečí odovzdanie takým občanom, ktorí ich ešte nemajú. Ďakujeme za porozumenie a aj naším zodpovedným prístupom môžeme znížiť dôsledky ochorenia COVID-19.

 • Vážení občania, NsP Považská Bystrica oznamuje, že od 18.3. 2020 bude možné vstúpiť do Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica len cez bezbariérový vstup (od detskej polikliniky, do priestorov pri lekárni sv. Lukáš). Vstup bude možný len s ochranou dýchacích ciest (rúško, šatka, šál a pod.). Všetky ostatné vchody do nemocnice budú pre verejnosť UZATVORENÉ. Pri vchode do budovy bude každému zmeraná telesná teplota bezkontaktným teplomerom a podpíše čestné vyhlásenie, že nebol v kontakte s koronavírusom. V prípade nesplnenia vyššie uvedených podmienok nesmiete vstúpiť do priestorov NsP! Aktuálne opatrenia platia do odvolania.

 • Slovenská pošta oznamuje občanom, že od 15.3.2020 prijala prísnejšie opatrenia a žiada ich dodržiavať. Žiadajú hlavne minimalizovať počet zákazníkov na pošte (radšej počkať vonku), do priestoru pošty vchádzať len s ochranným rúškom, príp.inou ochranou tváre, nosiť hygienické rukavice a priniesť si vlastné pero, zákazníkom v karanténe nebude pošta vyplácať sociálne dávky, ale musia počkať na skončenie karantény. Zároveň oznamujú, že doručovanie doporučených zásielok , úradných zásielok, poistených listov je zastavené. Doručenie týchto zásielok budú pracovníčky pošty oznamovať vhodením oznámenia do domových schránok. Ku všetkým oznámeným zásielkám sa automaticky predlžuje úložná doba o 14 dní. Uvedené opatrenia platia do odvolania. 
 • Obecný úrad oznamuje občanom, že od pondelka do odvolania sa upravujú úradného hodiny obecného úradu nasledovne : Úradné hodiny budú v pondelok od 8,00 do 16,00 hod a v stredu od 8,00 do 16,30 hod. V ostatné dni bude obecný úrad zatvorený. Žiadame občanov aby obecný úrad navštevovali len v nutných prípadoch, prípadne môžete pracovníkov obecného úradu kontaktovať poštou, telefonicky (042/4382180, 0903791689) alebo elektronicky (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.). Ďakujeme za pochopenie. 
 • SAD Žilina oznamuje občanom a cestujúcim, že od pondelka 16.3. do piatka 27.3. bude zavedený prázdninový režim v prímestskej  autobusovej doprave, čo znamená, že  aj v našej obci budú jazdiť autobusy ako cez prázdniny. 
 • Farský úrad oznamuje všetkým farníkom, že plánované sväté omše sa v našej obci nebudú konať. Zároveň povzbudzujú veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: "Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!"